Základní informace

Základní škola Librantice je málotřídní základní škola, která poskytuje základní vzdělání žákům 1.stupně. Vyučuje se ve dvou třídách podle školního vzdělávacího programu Základní škola č. j. 19/2007.

Vzdělávání dětí více ročníků v jedné učebně vnímáme jako přednost pro další rozvoj dětí, umějí pomáhat mladším, učit se od starších, získávají návyk soustředění a větší samostatnost

Žáci jsou převážně místní. Dojíždějí ale i děti z Divce, Hradce Králové, Slatiny, Třebechovic pod Orebem, Vysokého Újezda a Libníkovic.

Po vyučování mají děti možnost navštěvovat školní klub a školní družinu s mnoha zájmovými kroužky. Žáci s vývojovými poruchami učení navštěvují v rámci reedukační péče dyslektickou nápravu.

Naše škola nabízí:

• Příjemné a klidné prostředí
  • Rodinnou atmosféru
  • Individuální přístup
  • Rozšířenou výuku AJ od 1. třídy
  • Plaveckou výuku od 1. do 5. třídy
  • Školní družinu od 6,30 – 16,00 hodin
  • Zájmové kroužky
  • Moderně vybavené třídy
  • Počítačovou síť s internetem
  • Tělocvičnu a venkovní hřiště
  • Školní zahradu